ELEKTROMOBIL

19.10.2021

ELEKTROMOBIL – DALŠÍ PŘÍSPĚVEK TEPLÁRNY STRAKONICE K ČISTÉMU OVZDUŠÍ VE MĚSTĚ

V návaznosti na strategické rozhodnutí společnosti a projekt „čistý vzduch pro město 2024“, což představuje razantní snížení emisí vznikajících při výrobě tepelné energie v následujících letech, a zároveň s cílem snižování nákladů pro zachování nízké ceny tepelné energie pro naše zákazníky se společnost rozhodla zakoupit bezemisní servisní vozidlo.

Jedná se o vůz Volkswagen e-Crafter se speciální vestavbou typu pojízdná dílna, která poskytne našim technikům pracujícím na rozvodech tepelné energie špičkové zázemí pro svou práci. Dílna je vybavena od svařovací soupravy, svěrákem, množstvím přehledných a lehce přístupných organizérů, pracovním stolem až po umyvadlo a tekoucí teplou vodu. S tímto vybavením naši technici dokáží nečekané poruchy opravit rychleji a našim zákazníkům tak zajistí lepší komfort při využívání našich služeb. S novým bezemisním vozem se můžete potkat od 1.10.2021 v ulicích našeho města.

V souvislosti s novým vozem jsme vybudovali také novou nabíjecí stanici v areálu naší společnosti s primárním cílem využívat vlastní elektrickou energii vyrobenou z biomasy. Můžeme tak zaručit, že veškerá elektrická energie potřebná pro provoz našeho vozu pochází pouze z obnovitelných zdrojů.

Toto je jeden z mnoha dalších kroků, které nás ještě čekají na cestě k trvalému zlepšování životního prostředí v našem městě, a věříme, že i tyto drobné kroky obyvatelé města Strakonic ocení.

Soubor ke stažení Soubor ke stažení"

ObrázekObrázek